מה בודקים כאשר בוחרים את חגורת הריצה הבאה שלכם?

מעטות הריצות בהן אנחנו באמת רק לובשים חולצה ומכנסיים ויוצאים לרוץ. וככל שהמרחק גדל כך גם הצורך לשאת איתנו לפחות את המינימום הנדרש: מפתח הבית או הרכב, הטלפון, אולי בקבוקון שתיה, שקיק ג'ל וכסף או כרטיס אשראי למקרה הצורך. מה שנקרא ה essentials. ....

בנוסף לתיקי ריצה (עליהם כתבנו מאמר נפרד) - לריצות הקצרות-בינוניות חגורת ריצה טובה תשלים את הצורך לבדה במינימום משקל עבור הריצה.

קיימות עשרות סוגי חגורות בשוק ובמאמר זה נעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לבחירת החגורה או החגורות שרצוי שיהיו בהיכון אצלכם בארון הריצה בבית.

לפני כן כלל זהב: רצוי למדוד את החגורה טרם קנייתה על מנת לוודא התאמה מלאה.

חגורות ריצה צריכות "להתיישב" מעל עצמות האגן. לא על הבטן - כי אז היא תקפוץ או שתלחץ על הסרעפת כאשר תהדקו אותה על מנת שלא תקפוץ ואי הנוחות והיכולת לנשום טוב פשוט יתישו אתכם מהר מאד. כמו כן לא על עצמות האגן, כי במהלך הריצה הגרביטציה ותנועות הגוף פשוט יגלישו אותה במורד האגן.

מידה נכונה

החגורה במצב ריצה צריכה להיות הדוקה מספיק מעל עצמות האגן על מנת שלא תשתחרר ממקומה במהלך הריצה, אך עדיין חייבת להרגיש נוחה ולא לוחצת כדי שתשומת הלב בריצה תהיה בריצה ולא באי נוחות החגורה.
ישנן חגורת ריצה אלסטיות סגורות אותן צריך להשחיל על הגוף מלמטה או למעלה וישנן חגורות ריצה עם אבזם חיבור.
חגורות הריצה האלסטיות מגיעות במידות שונות ויש לבחור את המידה המתאימה למהלך הריצה. יש לזכור כי העמסת החגורה בציוד גורמת לה להיות מעט כבדה יותר ויש להתחשב בכך כדי שבמהלך הריצה, חגורה שהיא מעט רפויה פשוט תגלוש למטה בגלל כובד הציוד.
חגורות הריצה עם תפס החיבור מגיעות לרוב עם אבזם מתיחה. חשוב להקפיד שהרצועה המותחת לא תהיה במינימום או מקסימום מתיחה על מנת להתאים אותה לגוף.

יכולות אחסנה

חגורה מתאפיינת בכמות ואופי הכיסים שבה. חגורה טובה מגיעה לפחות עם 2-3 כיסים בגדלים שונים, ורצוי שלפחות אחד מהם יהיה עם רוכסן לדברים החשובים או הקטנים ש"רוקדים" במהלך הריצה ועלולים לקפוץ החוצה.
שימו לב שכיסים פנימיים הצמודים לחגורה מאפשרים את הצמדת הציוד לגוף, וכיסים חיצוניים מאפשרים לציוד לקפוץ במהלך הריצה.
ישנם כיסים חיצוניים שמיועדים לבקבוקי שתייה בגדלים שונים, ובגלל המבנה המקומר של הבקבוקים נח יותר לאחסנם בכיס חיצוני המתאים בדיוק לבקבוק וכך לא ילחץ כנגד הגוף.

קלות שימוש

החגורה אמורה לאפשר את השימוש בה במהלך הריצה. כלומר חשוב שניתן יהיה לגשת לכיסים ולשלוף ולהחזיר בקלות את הציוד ללא הסתבכות בפתיחת הרוכסן או מציאת פתח הכיס. מיקום הפתחים השונים אמור להיות ארגונומי המותאם למצב הידיים ביחס לחגורה.

אפשרויות לשתייה

אם ייעוד החגורה שלכם הוא לריצות בהן תזדקקו לשתייה צמודה אליכם, עליכם לבחור חגורה המכילה תאי הכנה לבקבוקי שתיה - הם לרב תאים חיצוניים כפי שהוסבר קודם. ברב החנויות ישנם גם בקבוקים תואמים. תאי הבקבוקים מותאמים לנפחים שונים של בקבוקים, החל מ 250 מ"ל ועד ל 800 מ"ל לבקבוק. החגורות מגיעות לרב עם שני תאים לבקבוקים קטנים ותא אחד או שניים לבקבוקים גדולים.
יש להתאים את אפשרות נפח השתייה התואם לרב הריצות שאתם מייעדים לבצע עם החגורה.

גודל הטלפון ומידת השימוש

היום בריצות הטלפון משמש אותנו לשמיעת מוזיקה, צילום תמונות ווידאו, אוריינטצית מסלול ריצה און ליין וגם כ... טלפון.
למשתמשים רבות בטלפון בזמן הריצה, מיקום הכיס, גודל הכיס, סגירת הכיס ונוחות השליפה וההחזרה של הטלפון חשובה מאד, אחרת השימוש בכיס עלול להיות מתסכל ומכך להשפיע על חווית הריצה. אל תסתמכו על תמונה באתר האינטרנט. נסו למצוא בתיאור החגורה את התאימות לטלפון שלכם או הרימו טלפון לפני הרכישה.

תוספות שטוב להכיר ושחשוב לדעת שקיימות

כל חגורה מגיעה עם פיצ'רים קטנים ולהלן מספר פיצ'רים שכדאי שתבדקו האם קיימים בחגורה שתבחרו:

  • לולאות אלסטיות למקלות ריצה - לאותן ריצות בהם אתם יוצאים עם מקלות הריצה שלכם.
  • פסים רפלקטיביים - אשר מחזירים אור בתנאי חושך ובכך אתם מייצרים עוד אמצעי לניראותכם.
  • הכנה למספר מרוץ מובנה - האפשרות לחבר מספר חזה לחגורה לימי תחרות.
  • טבעות ג'לים חיצוניות - המאפשרות לכם לחבר ג'לים מחוץ לחגורה ולשלוף אותם בקלות במהלך הריצה (ואת העטיפה הריקה להחזיר לכיס עד לפח הקרוב).
  • תא מתאים למשקפי שמש
  • מיתר הנועל את בקבוק השתייה במקומו שלא יקפוץ החוצה.
  • תא פנימי עמוק או עם רוכסן - לציוד הקטן והחשוב (כסף, מפתח וכיוב).
  • רצועה פנימית עם טבעת - אליה אפשר לחבר מפתח הרכב או הבית שלא יעלמו בריצה.

ועכשיו נשאר לבחור את החגורה הטובה ביותר עבורכם: www.lapidot.net/belts_flasks

 
כתוב תגובה